Cóż za pytanie! Do przechowywania żywności – krzykną wszyscy chórem. Tak, ale nie tylko. W lodówce można trzymać kosmetyki (kremy, lakiery do paznokci), lekarstwa, zwłaszcza maści i inne przedmioty, którym wskazana jest kuracja ochładzająca.
Na lakiery i kremy przeznacz dolną szufladę lodówki. Przedłużysz trwałość kosmetyków.
Niektóre lekarstwa muszą być przechowywane w chłodzie nie tylko w aptekach, ale także wtedy, gdy je stosujesz. Zwracaj na to uwagę, czytając dokładnie ulotki dołączane do różnych kropli i maści.

Jeżeli w Twojej kuchni ważne miejsce zajmuje ekspres do kawy, bo pijesz codziennie kawę i przepadasz za jej aromatem, koniecznie trzymaj ją w lodówce. Kawa w szczelnym pojemniku, w chłodzie wolniej wietrzeje.

Prasowanie to żmudna czynność. Niewielu ludzi fascynuje to zajęcie. Może dziwnie zabrzmi to, co teraz przeczytasz, ale z pomocą przyjdzie ci lodówka. Jeżeli miewasz kłopoty z rozprasowaniem zagnieceń lnianych obrusów lub serwet, to włóż wyprane, wysuszone rzeczy do foliowej torebki i trzymaj w lodówce kilka godzin. Prasowanie będzie potem łatwe i szybkie.

Czy swetry można schować do lodówki? Pluszowe zabawki też? Czy nie jest to objaw jakiejś choroby? Wręcz przeciwnie – świadczy o dużej wiedzy. W niskiej temperaturze giną roztocza; są to pajęczaki, które często bywają przyczyną uczuleń. Wyroby wełniane, włożone przed pierwszym praniem do zamrażalnika, nie sfilcują się. Pluszaki po kuracji ochładzającej możesz spokojnie dać dziecku do zabawy.

Lodówki

[fot. via : yankodesign]

Zobacz również :
przeźroczysta lodówka
lodówka styl Vintage
stół z lodówką