Mało kto lubi prasowanie. Co zrobić, aby ułatwić sobie tę czynność? A może nawet polubić? Najlepiej wygospodarować sobie kącik do prasowania w pokoju, tak aby móc sprzęty łatwo rozkładać i chować. Może to być schowek w szafie lub miejsce za artystycznie wykonanym parawanem. Brak stałego miejsca do prasowania zniechęca do tej czynności. Ważne jest także właściwe oświetlenie. Dobrym rozwiązaniem byłaby tu lampa stojąca. Oto garść wiadomości.

Po pierwsze, kupując żelazko, wybierz najlepsze, wyposażone w wytwornik pary.

Po drugie, pamiętaj, że warto mieć nowoczesną, specjalną deskę prasowalniczą z odsysaniem wilgoci. Specjalna tkanina, którą pokryta jest deska, zapobiega odbijaniu się szwów na odzieży.

Po trzecie, oprócz szerokiej deski do prasowania zaopatrz się w prasulec rękawowy. Bardzo przydatny sprzęt. Na nim uprasujesz nie tylko rękawy, zwłaszcza jego główkę, ale także inne zaokrąglone części i ubranka dziecięce.

Po czwarte, dbaj o żelazko, czyść go, a wtedy prasowanie stanie się przyjemniejsze i szybsze.

Po piąte, na powierzchnię prasującą żelazka, stopę, nałóż nakładkę teflonową. Para będzie równomiernie rozpraszana, a uprasowane tkaniny nie będą przypalone i wyświecone.

Po szóste, nie gromadź sterty rzeczy do uprasowania. Ogrom pracy przerazi Cię, a prasowanie i tak Cię nie ominie.

Prasowanie
Creative Commons zdjęcie pochodzi z serwisu Flickr.com i jest udostępniane na licencji Creative Commons (użytkownik : dailyinvention)

Zobacz również : Deska do prasowania