Co wybrać na ścianę nad kuchennym blatem?

O charakterze kuchni często decydują detale, drobiazgi, a nie zlewy, lodówka, itp. wyposażenie kuchni. Jakiego materiału, tworzywa użyć na ścianę nad blatem kuchennym?  Co będzie najbardziej praktyczne, łatwe do mycia? Najtańsza jest farba, najpopularniejsze są płytki ceramiczne, Te materiały znamy.

Sięgnij po inne tworzywa. Może w aranżacji kuchni użyjesz metalu, szkła czy nawet kamienia? Wszystko zależy od zasobności portfela i Twojej kreatywności.
Szkło raczej nie kojarzy się nam z wnętrzem kuchennym, w którym często jest dużo pary i wilgoci. Czy tu można zastosować szkło? Przy odrobinie chęci do eksperymentowania ten pomysł może okazać się bardzo interesujący. Skusić mogą niebanalne rozwiązania z użyciem tego materiału.

Przede wszystkim tafla szklana powinna być solidnie umocowana, aby nie stanowiła zagrożenia, zwłaszcza, jeśli po kuchni kręcą się nasi milusińscy (bezpieczeństwo najważniejsze). Zalety szkła są oczywiste: łatwo je myć i jest tanie.Wady szkła też są oczywiste: widać na nim krople wody, łatwo się brudzi (dlatego nie należy go umieszczać nad zlewozmywakiem).

Warto  używać szkła do aranżacji kuchni?

Jeżeli będzie pasować do stylu i charakteru pozostałych pomieszczeń, to tak.

Jeżeli użyjesz szkła matowego, to powierzchnię matową przymocuj do ściany, tę gładką łatwiej wymyjesz.
Jeżeli zamalujesz szkło farbą – uzyskasz niepowtarzalny efekt kolorystyczny.
Jeżeli przykleisz na ścianę zdjęcia  z rodzinnej wycieczki w góry lub nad morze, śmieszne obrazki, wycinankę zrobioną przez własne dziecko, możesz je właśnie przykryć przezroczystą taflą szkła.

Projekty kuchni - aranżacja, szkło

Projekty kuchni

Projekty kuchni

[fot. via : trendir]

Zobacz również :
Projekty kuchni
Wyposażenie kuchni
Meble kuchenne