Schody dywanowe to wyraz nowoczesności, minimalizmu, bezpieczeństwa oraz doskonałego warsztatu konstruktora. Wswojej oszczędnej i delikatnej formie przypominają dywan spływający po niewidocznych stopniach. Model ten stanowi idealną propozycję dla klientów prywatnych, architektów i inwestorów ceniących sobie elegancję, szlachetność materiału i bezpieczeństwo.

Schody dywanowe

Konstrukcja:
Schody na konstrukcji samonośnej, charakteryzujące się brakiem policzków, (które w rozwiązaniach klasycznych przenoszą większość obciążeń) i zastąpieniem ich przez stopnie i podstopnie pełniące rolę konstrukcyjną. Stopnie i podstopnie o równej grubości (8 cm), aby uzyskać odpowiednią sztywność, powinny być masywne i odpowiednio zaprojektowane. Schody montuje się bolcami do elementów nośnych (np. ścian), kotwi do posadzki i stropu, zaś stopnie z podstopniami łączy za pomocą specjalnych śrub monterskich.

Schody dywanowe

Projekt, zamówienie i montaż:
Schody dywanowe powstają wyłącznie na zamówienie i projektowane są z myślą o parametrach pomieszczenia jako proste lub zabiegowe.   Wykonanie, projekt i montaż schodów wymaga dużych umiejętności i warszatu. Schody dywanowe Rintal powstały jako wyraz doświadczenia i wiedzy, jakie firma zdobywała przez 15 lat istnienia na polskim rynku.

Schody dywanowe

źródło : Rintal

zobacz również:
Podświetlane schody