Jak czyścić meble skórzane ?

Meble skórzane

[fot. via : furniturestoreblog]

Wnętrza , w których znajdują się meble skórzane, wydają się eleganckie. Zwykle dodają prestiżu gospodarzom domu. Niestety, obniżyć prestiż mogą meble, których skóra jest wyblakła i popękana, zabrudzona lub odbarwiona. Uszkodzenia skóry bardzo trudno jest samodzielnie usunąć. Lepiej prace konserwatorskie powierzyć specjalistycznej firmie.

Samodzielne usuwanie niewielkich plam.

Spróbuj! Zastosuj dobre środki chemiczne, niezawierające rozpuszczalników, by nie uszkodzić powierzchni. W zakładach tapicerskich, sklepach meblowych dostaniesz preparaty czyszczące i kremy ochronne.

Meble skórzane

[fot. via : luxist]

Sztruks i welur to materiały obiciowe o strukturze włoskowatej, a skóra jest gładka o porach otwartych, dlatego tłuste ciemne plamy występują najczęściej w miejscach, w których opieramy głowę lub ręce. Te miejsca należy najpierw wyczyścić, odtłuścić i na koniec na nowo zafarbować. Do czyszczenia użyj benzyny (np. Colourlock). Pocieraj miejsca zabrudzone szmatką. Następnie odtłuść, spryskując ciemne miejsca odtłuszczaczem. Na koniec zafarbuj farbą tonującą w odpowiednim kolorze.

Często mamy problem z plamami z herbaty, kawy lub soku. Użyj wtedy silniejszego preparatu, np. Strong Cleaner. A kiedy zastosować krem ochronny? Zawsze po zakończeniu czyszczenia. Skóra stanie się wtedy aksamitnie miękka i równocześnie dobrze zabezpieczona.

Co zrobić ze skórami starymi, ze śladami pęknięć i odbarwień? Zastosuj krem samomaskujący. Specjalne kremy dostępne są w różnych kolorach, nie będzie więc problemu z dopasowaniem do koloru skóry mebla.

Zobacz również :
Meble skórzane
Meble skórzane DeVelde