„Kupię roletę” – postanawiasz. Idziesz do jednego ze sklepów z produktami do aranżacji okna i… nagle okazuje się, że to nie taka prosta sprawa. Wybór zabezpieczeń przeciwsłonecznych jest ogromny! W jaki sposób wybrać spośród tysięcy produktów oferowanych przez wiele firm?

Jaka roleta?
Roleta materiałowa czy bambusowa? Montowana na skrzydle okiennym czy do ściany? Tradycyjna, rzymska, plisowana, zebra czy thermo? Jednolita czy we wzory? Stonowana czy jaskrawa? Na rynku znajdziemy wszystko, co sobie tylko wymarzymy. Oferta rolet wykonywanych na zamówienie pozwala zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających właścicieli nietypowych okien.

Trzymacz łańcuszka
3macz łańcuszka do rolet Gardinii – male urządzenie, które ułatwi Ci obsługę zabezpieczeń przeciwsłonecznych oraz pomoże zadbać o bezpieczeństwo Twoich dzieci.

Który producent?
Przeglądając oferty różnych producentów artykułów do aranżacji i dekoracji okna można odnieść wrażenie, że każdy z nich oferuje to samo. Ale to tylko pozory. Poszczególne produkty różnią się między sobą jakością, technologią wykonania, zastosowanym materiałem i mechanizmem. A z nich wynika cena. Każdy znajdzie coś dla siebie – bez względu na to, czy poszukuje produktu z górnej, średniej czy niższej półki.

Łańcuszek do rolet
Łańcuszek nie zwisa nawet przy uchylonym oknie.

Co jest najważniejsze?
Jak pokazały badania przeprowadzone na zlecenie firmy Gardinia, klienci najczęściej poszukują produktów do aranżacji okna cechujących się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Zwracają uwagę na solidność wykonania i estetykę, a także łatwość montażu. Istotny jest również materiał, z którego dany produkt został wykonany oraz jego funkcjonalność.
W opinii klientów coraz bardziej zyskują na znaczeniu detale produktów do aranżacji okna użyte np. do ich wykończenia. Dlatego właśnie Gardinia, wprowadzając na rynek 3macz – produkt mający zapewnić bezpieczeństwo użytkowania rolet – zadbała również o jego design i funkcjonalność.

Uchwyt do łańcuszka

Czym jest 3macz?
3macz  to napinacz łańcuszka do rolet, przypominający swoim kształtem malutką muszelkę.
Napinacz zabezpiecza przede wszystkim łańcuszek przed swobodnym zwisaniem, jednocześnie go porządkując. Dzięki temu łańcuszek rolety jest ustawiony równolegle do framugi okna, nie obija się, nie zwisa i zyskuje na funkcjonalności. Nie trzeba się już zastanawiać, za który łańcuszek pociągnąć, żeby odsłonić lub zasłonić roletę, ponieważ będzie on stale na tym samym miejscu. I można zrobić to jedną ręką.
Co istotne – napinacz jest produktem nieinwazyjnym, wystarczy przykleić go do framugi okna za pomocą taśmy klejącej dołączonej w zestawie, a cały montaż nie zajmie więcej niż 5 minut.
3macz sprzedawany jest w komplecie z roletami Gardinii oraz jako osobny produkt.

Drugim niezwykle istotnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo użytkowania rolety jest zrywacz łańcuszka. Dzięki niemu, łańcuszek przy działaniu na niego określoną siłą (2,5 kg), natychmiast rozłącza się. Po zerwaniu zrywacz można ponownie zamontować – jest to element wielokrotnego użytku, nie powodujący uszkodzenia łańcuszka.

Jak wybierać świadomie?
We współczesnym świecie najpopularniejszym źródłem informacji jest internet. I to właśnie tam warto rozpocząć poszukiwania informacji o produkcie, który zamierzamy kupić. W serwisach wnętrzarskich i na forach dyskusyjnych znaleźć można wiele porad i opinii dotyczących rolet dostępnych na polskim rynku.
Warto również wybrać się do dobrego sklepu z artykułami wystroju okna, w którym sprzedawca będzie w stanie udzielić profesjonalnej porady dotyczącej naszego okna.

Trzymacz