Plisa to roleta o bardziej dekoracyjnym i wysmakowanym obliczu, która oferuje większe możliwości zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność samego produktu, jak i jego atrakcyjny wygląd. Stosuje się do niej tkaniny splisowane w zakładki o szerokości 20 mm o różnych właściwościach. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybierać spośród szerokiej gamy kolorystycznej pomiędzy tkaninami przezroczystymi, półtransparentnymi, czy też całkowicie zaciemniającymi. Plisy pozwalają dowolnie regulować naświetlenie pomieszczeń, zapewniają efektywną ochronę przed słońcem i spojrzeniami ciekawskich.

Plisy Gardinia
Firma Gardinia oferuje plisy wykonane z różnych materiałów – od transparentnych po całkowicie zaciemniające.

Ukoronowaniem wszystkich zalet plis jest plisa Duette. To tzw. plisa komorowa, podwójna – gdzie komory w kształcie plastra miodu tworzą doskonałą barierę blokującą przenikanie ciepła latem, jego nadmierny odpływ zimą oraz znacznie hamują przenikanie dźwięku. Wszystko to potwierdzone odpowiednimi badaniami niemieckiego Instytutu Fraunhofer. Mechanizmy sterowania w plisie umożliwiają dowolne pozycjonowanie materiału na oknie, dzięki dwóm ruchomym belkom.

Modne plisy
Plisy Gardinia pasują do każdego, nawet najbardziej nietypowego okna.

Plisy – jako jedyne z całej gamy zabezpieczeń przeciwsłonecznych – można wykonać w dowolnym kształcie i są tym samym doskonałą dekoracją okien skośnych, trapezowych, trójkątnych, a nawet okrągłych czy półokrągłych. Dzięki napięciu bocznemu można je zawiesić w oknach uchylnych czy dachowych. Rozdzielne sterowanie plisą pozwala na zastosowanie kombinacji tkanin o różnych właściwościach w obrębie jednego okna w zależności od potrzeb. Ze względu na szerokie spektrum możliwości technicznych plisa jest produktem wykonywanym głównie na konkretny wymiar i zamówienie klienta.

Plisy
Położenie plisy w oknie można dowolnie regulować dzięki ruchomym belkom.

Wbrew obawom jest to produkt łatwy do utrzymania w czystości: plisy można czyścić na sucho, ale również normalnie prać. Stosowane rozwiązania sterowania plisą czynią ten produkt bezpiecznym dla dzieci. I dziecinnie prostym w obsłudze.

Plisy
Szeroka gama kolorystyczna plis firmy Gardinia sprawia, że będą one współgrać z każdym wnętrzem.