Jak przygotować podłoże pod wykładzinę

Chcąc właściwie ułożyć wykładzinę dywanową, musisz odpowiednio przygotować podłoże: wyrównać, wyczyścić, utwardzić. Zaopatrz się najpierw w masę samopoziomującą i uszczelniającą.

Sposób przygotowania podłoża zależy od jego rodzaju:
– jeżeli podłoże jest betonowe i w dodatku nierówne, popękane, to usuń najpierw uszkodzenia, a potem zastosuj masę samopoziomującą;
– jeżeli podłożem jest stara drewniana podłoga, to usuń wszystkie ewentualnie wystające elementy ( np. gwoździe, śruby itp. ), potem wycyklinuj. Następnie przytwierdź płytę pilśniową, najlepiej twardą. Jeżeli kładziesz kilka płyt, pamiętaj, aby miejsca połączenia płyt wyszpachlować.

Następnie nawet najmniejsze szczeliny wypełnij masą uszczelniającą. Sprawdź wcześniej, czy podłoże jest czyste, niepopękane, bez pyłu. Teraz możesz powierzchnię zagruntować i wylać masę samopoziomującą.

Pamiętaj: wykładzina dywanowa nie będzie dobrze przylegać, jeżeli nie położysz jej na równej, suchej, twardej i czystej powierzchni.

Wykładziny dywanowe
Creative Commons zdjęcie pochodzi z serwisu Flickr.com i jest udostępniane na licencji Creative Commons (użytkownik : JimPatton)