Styl vintage właściwie nigdy nie wychodzi z mody. Powraca regularnie na pokazach światowych projektantów, a także króluje w domach i mieszkaniach. Wnętrza zaaranżowane w takim stylu są bardzo klimatyczne i przytulne. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by nowoczesną klasykę przeplatać z dodatkami utrzymanymi w „staroświeckiej” estetyce. Akcesoria w stylu vintage znajdziemy w asortymencie sklepu internetowego Decobazaar.com, gdzie nie brakuje licznych „perełek” z pchlich targów czy od handlarzy staroci. Z całą ofertą można się zapoznać tutaj.

wnętrza vintage

Kilka akcentów vintage skutecznie odmieni każde wnętrze, przywołując wspomnienia i obrazy z domu dziadków. Świetnym pomysłem aranżacyjnym jest na przykład zawieszenie na ścianie w kuchni kilku dekoracyjnych, ręcznie malowanych talerzy z motywem kwiatowym czy miejskim. Inną równie efektowną dekoracją będzie umieszczenie na stoliku kawowym w salonie białej, ażurowej serwety w kształcie koła. Jeśli postawimy na blacie jeszcze kilka oldschoolowych filiżanek, to otrzymamy niepowtarzalny efekt.

talerz vintage

Oczywiście świetnym dopełnieniem dla dodatków vintage będą same meble w podobnym stylu. Dzisiejsza branża meblowa produkuje wiele modeli kanap, foteli, kredensów stylizowanych na te z minionej epoki. Wcale nie trzeba też się decydować na „vintage total look”, ale już jeden mebel jest w stanie odmienić charakter wnętrza. Zawsze też można zdecydować się na renowację starych mebli, które nierzadko zalegają nam w piwnicach czy na strychu. Okaże się to nie tylko frajdą, ale przede wszystkim zapewni wyjątkowy klimat, a wraz z drobnymi drobiazgami z pchlego targu będzie tworzyć stylową aranżację.
filiżanki vintage