Tempo współczesnego życia sprawia, że piękno dnia codziennego ciągle nam umyka, wciąż brakuje nam czasu… Nasze życie toczy się często w dwóch światach: realnym i wirtualnym. Wirtualne podróże pozostawiają w naszej pamięci skrawki różnych obrazów, opartych na powtarzalnych pikselowych motywach. A my tęsknimy za pięknem, za realną przestrzenią, w której znajdziemy czas dla siebie i w której sami siebie odnajdziemy. Piękne dekoracje, ściany i meble zyskują status nowych niematerialnych wartości.

Jednak oba te światy potrafią się uzupełniać, bo wirtualne motywy i rozmaite style rodem z profili społecznościowych mogą się doskonale wpisać w realną przestrzeń. Motywy geometryczne sprawiają,
że wnętrza są szalenie nowoczesne i funkcjonalne, zarówno pod względem wzornictwa, jak i technologii.
W materiałach stosuje się unikalne komponenty, pozwalające na uzyskanie odpowiedniego efektu. Trend ten jest mieszanką wielu stylów i elementów dekoracyjnych – tak jak w sieci spotykają się różne osobowości, tak tu mamy do czynienia z różnorodnością kolorów i struktur.

Trend XXI wiek jest synonimem współczesności. Ergonomia przestrzeni i dostępność mediów, zwykła ludzka praktyczność i wysoka jakość produktów to wartości wymieniane jako najważniejsze przez projektantów wnętrz i designerów. Dopiero w tak wymagających wnętrzach człowiek XXI wieku może znaleźć czas na refleksję, zadumę i marzenia.

Zobacz również :
Jak malować ściany
Malowanie ścian – inspiracje