Pufy swego czasu, szczególnie w latach 90. XX w., były bardzo częstym elementem wystroju pokoi gościnnych. Wówczas każdy zestaw mebli tapicerowanych składał się zwykle z kanapy, foteli oraz puf. Teraz wiele osób uważa te ostatnie, niesłusznie zresztą, za niegustowny przeżytek. Tymczasem wystarczy spojrzeć na pufy vintage dostępne w sklepie internetowym Kodymody.com, aby przekonać się, jak wiele zmieniło się w dziedzinie projektowanie puf i że ten niepozorny mebel może stać się największą ozdobą wnętrza.

pufy-vintage

Przede wszystkim dzisiaj pufy to już nie schematyczne bryły, do których przy okazji możemy „upakować” wszystkie niepotrzebne szpargały, ale istne małe dzieła sztuki. Za przykład może posłużyć fantazyjna, atłasowa pufa inspirowana kształtem kwiatu zaopatrzona w nóżki z chromu. Takie połączenie materiałów i wzorów sprawia, że w efekcie otrzymujemy elegancki mebel, który możemy umieścić zarówno w salonie, jak również w sypialni. Równie oryginalną propozycją pufy w stylu vintage jest na przykład ta z motywem orgiami, wyposażona w gustowne nóżki z metalowymi „skarpetkami”. Wbrew pozorom takie siedzisko jest bardzo wygodne i miękkie i może stanowić świetny „akcent” we wnętrzach awangardowych, jak również bardziej „konwencjonalnych”.

vintage-pufy

Osoby nieprzekonane do odważnych i designerskich puf mogą wybrać te inspirowane wzornictwem lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Będą się one szykownie prezentować bez względu na styl, w jakim zostało zaaranżowane mieszkanie czy dom. Tego rodzaju pufy mają obicia z wełny z domieszką poliestru, a ich nóżki wykonano z rustykalnego dębu.
vintage-puf