Ostatnio w rozmowach z klientami zauważam coraz większy nacisk na kwestię związane z wystrojem sypialni. Jest ona zawsze ciekawym miejscem do popisu dla architekta wnętrz, zwłaszcza dlatego, że oprócz kwestii nastrojowej często trzeba zwracać również uwagę na praktyczność pomieszczenia. Na co zatem zwracać uwagę przygotowując nowoczesny i funkcjonalny projekt sypialni? Pamiętaj o oświetleniu. Delikatne oświetlenie nad łóżkiem, przyda się, gdy w sypialni będzie trzeba stworzyć romantyczny lub po prostu „nienachalny” nastrój. Lampa podłogowa, lub dodatkowe oświetlenie do czytania. Na pewno warto zaplanować miejsce lub szafkę na odstawienie drobnych przedmiotów (okulary/budzik itp). O czym jeszcze warto pamiętać? Usuń z sypialni telewizor, a jeśli to nie masz, to go nie wstawiaj. Telewizor w sypialni to po pierwsze zabicie romantyzmu, po drugie przed snem nie powinno się oglądać dynamicznych i jasnych obrazów.

Projekty Sypialni oświetlenie

Lampa podłogowa poprawia oświetlenie dla mola książkowego. Projekt sypialni powinien uwzględniać nawyki i przyzwyczajenia domowników. Dobre oświetlenie do czytania to więcej przyjemności z tej czynności no i zdrowe oczy.

Projekty Sypialnie łóżko z szufladami

Łóżko z szufladami – wykorzystaj każdy metr swojej sypialni. Osobiście posiadam w domu łóżko z podnoszonym materacem. Nie jest to jednak najwygodniejsze rozwiązanie, na pewno lepiej sprawdziłyby się szuflady pod  łóżkiem. Moja decyzja nierobienia szuflad wynikała z miejsca jakie mam obok łóżka, jeśli jednak u Ciebie jest miejsce na wysunięcie szuflady, gorąco zachęcam ujęcie tego w projekcie sypialni.

Proste Projekty Sypialni

Prostota i elegancja w sypialni. Takie projekty sypialnie podobają mi się najbardziej. Czasem ludzie napinają się i chcą z sypialni zrobić dzieło sztuki. Wg mnie wybranie drogi prostoty i czystości sprawia, że projekt sypialni a później sama sypialnie staje się bardzie funkcjonalna i uniwersalna. Dekoracje można w późniejszych czasie zawsze łatwo dostawić, a jeśli dodatkowo oprzesz się na obrazach lub rycinach, również z czasem możesz je łatwo wymienić.

Projekty Sypialni brązowo białych

Uniwersalnie – połączenie bieli i brązów w sypialni to bezpieczne rozwiązanie. Podobnie jest z łączeniem czerni i bieli. Projektując sypialnię pamiętaj, aby nie była zbyt kolorowa. Duża liczba różnych kolorów sprawia, że trudniej się wyciszyć przed spaniem.

Mnóstwo ciekawych inspiracji na projekty sypialni znajdziesz również na YouTube. Poniżej kilka najciekawszych projektów, które urzekają prostotą ciesząc oko.

Bardzo ciekawie zaprojektowana sypialnia, zwróć uwagę na kolorystykę i grę światła.

Kilka ciekawych projektów sypialni w jednym klipie video. Nie bój się oglądać wielu inspiracji, ale odważnie czerp z nich dobre wzorce, odrzucając te elementy projektu, które Ci nie odpowiadają.

[fot. via : Freshome]

Zapraszam również do zapoznania się z artykułami :
Projekty sypialni #1
Projekty sypialni #2