„Mniej znaczy więcej” – z taką myślą urządzony został dom w Krakowie przez parę młodych projektantów obiecującej pracowni MONOstudio.
Czerń, biel, szarości jeszcze nigdy nie wyglądały tak szlachetnie. Kolory te zestawione z naturalnym ciepłym tonem polskiego dębu stworzyły doskonałą całość. Proste, nowoczesne formy przeplatają się z ciekawymi elementami wystroju wnętrz i meblami znanych projektantów. Wnętrze oszczędne w dekoracjach, a jednak bardzo stylowe udało się uzyskać dzięki konsekwentnemu doborowi szlachetnych, naturalnych materiałów. Podłoga w salonie wykonana z egzotycznego drewna sucupira kontrastuje z matowym surowym szarym gresem w kuchni i holu. Meble zaprojektowane przez projektantów i wykonane w MONOstore z orzecha amerykańskiego mają wyraziste usłojenie. Ten charakterystyczny wzór został połączony z białymi legendarnymi krzesłami Vernera Pantona i słynną sofą Barcelona Miesa van der Rohe. Szczególne miejsce zajmują też elementy ze stali nierdzewnej i chromu, które nadają wnętrzu nowoczesny klimat. Listwy podłogowe, stalowy kubik w salonie jako postument na elementy dekoracyjne, stół w kuchni, sprzęty AGD, parapety – wszystkie te elementy sprawiają, że wnętrze domu jest spójne. Ciekawym elementem są zasłony, połączenie lnu i jedwabiu, które rozciągają się na całą ścianę. Nietypowym rozwiązaniem jest biblioteka w salonie zaprojektowana przez MONOstudio. Półki w kształcie krzyża można zestawiać w dowolnym układzie, co pozwala tworzyć zaskakujące kompozycje. Fantastyczną kombinację tworzy kilka albo wiele takich elementów powieszonych na ścianie, dostarczając doznań nie tylko intelektualnych ale i estetycznych.
Dom w Krakowie
Ciepła barwa podłogi wykonanej z egzotycznego drewna sucupira i orzechowych mebli skontrastowana jest z bielą lakierowanych szafek. Oba gatunki drewna mają wyraziste usłojenie, dlatego nowoczesności dodają elementy ze stali nierdzewnej, takie jak listwy podłogowe, parapety, czy stalowy kubik, pełniący funkcję postumentu na elementy dekoracyjne. W domu pojawiają się także klasyki designu takie jak fotele Barcelona Miesa van der Rohe czy krzesła Ververa Pantona.
Dom w Krakowie
Dom w Krakowie
Sypialnia to połączenie bieli i ciepłej słonecznej barwy dębu. Wnętrze ascetyczne w dodatkach mimo wszystko ma bardzo romantyczny charakter. Ciekawym elementem jest biblioteka na  ścianie zaprojektowana i produkowana przez zespół MONOstudio. Małe półeczki w formie krzyży tworzą ciekawą kompozycję i doskonale nadają się do układania książek i bibelotów. Oryginalnym motywem są także nadruki wielkoformatowe z wizerunkami postaci – wariacja na temat monidła.
W kuchni dominującym materiałem jest słoneczny dąb, a uzupełniają je elementy ze stali nierdzewnej – okap, parapet, stół, lampa. Drewniane żaluzje wpuszczają światło dzienne, rzucając piękne cienie. Właściciele zadbali także o wypełnienie wnętrza stylowymi dodatkami.
Dom w Krakowie
Dominującym kolorem łazienki jest szary w dwóch odcieniach. Połączenie surowych gresów w dużych formatach i kamienia naturalnego z ciepłym dębem dało zaskakujący efekt. Białe elementy z ceramiki oraz dodatki dodają szlachetności pomieszczeniu.
Dom w Krakowie
Dom w Krakowie
Dom w Krakowie
Weronika Barańska – Miękina
MONOstudio
ul. Zaszkolna 2, 30 – 243 Kraków
tel. 602 22 93 94, 792 23 24 06