Prezentowana łazienka to niewielka toaleta na parterze domu jednorodzinnego. Pionowe, wysokie okno, charakterystyczne dla tego pomieszczenia, zainspirowało nas do nadania toalecie pionowego charakteru w całości. W przeciwieństwie do tendencji wielu osób, które szukają poziomych podziałów, my postanowiliśmy „wyciągnąć” ją do góry. Efekt ten uzyskaliśmy dzięki cylindrycznej umywalce stalowej Alape, listwom w okolicy toalety oraz sznurkowym dekoracjom w oknie – Ado Cordon.

Projekt małej łazienki

Projekt małej łazienki

Materiały na ścianach zostały sprowadzone do dwóch odcieni – czerni i szarości. Ściana ze szklaną mozaiką w ciemnym kolorze stanowi tło do wyeksponowania umywalki. Doskonale tworzy refleksy świetlne, wpadające przez okno. Biżuterią w tej łazience staje się bateria umywalkowa w wersji ściennej.

Projekt małej łazienki

Projekt małej łazienki

Dopełnieniem charakteru pomieszczenia jest lampa wisząca, Diamond(Slamp). W przewrotny sposób podkreśla elegancję i szyk łazienki, jednocześnie wprowadzając swobodę poprzez materiał, z którego jest wykonana, czyli tworzywo. W tę samą konwencję wpisuje się lustro w ramie Ung Drill – Ikea. Dekoracyjne listwy przysufitowe kryją oświetlenie led, a jednocześnie stanowią zwieńczenie drogi naszego wzroku, który prowadzony jest właśnie w tym kierunku poprzez wertykalne podziały.

Projekt małej łazienki

Materiał nadesłany przez:
Ministerstwo Spraw We Wnętrzach
Marcin Konopka
tel: +48 504 069 882
e-mail: marcin.konopka@msww.pl
www.msww.pl

zobacz również:
Projekty łazienek : mała łazienka