Architekt, projektując wnętrza, rozpoczyna pracę od wyboru rodzaju podłogi, bo to ona decyduje o tym, jakie będą meble, ściany i inne elementy wyposażenia domu czy mieszkania. Podłogi drewniane lub ułożone z paneli mają ogromne znaczenie co do dalszej aranżacji wnętrza. Drewniane podłogi mają swoje zalety, ale także wady. Panele zdają się wad nie mieć.

Panele podłogowe marki Classen

Renomowana firma Classen, od wielu lat będąca producentem paneli podłogowych i skrzydeł drzwiowych wewnętrznych, wzbogaciła ostatnio swoją najpopularniejszą wzorniczą linię paneli Adventure 4V o kolejne pięć dębowych dekorów: Pasadena, Bergen, Portand, Alaska i Cassada. Po raz trzeci poszerzona oferta paneli Adventure 4V liczy obecnie 13 dekorów.

Zaletą paneli podłogowych Adventure 4V jest ich wysoka klasa ścieralności, wynosząca AC4. Z tego powodu nadają się znakomicie nie tylko do korytarzy i przedpokojów w mieszkaniach, ale także doskonale spełniają swoją rolę w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Nowością jest zwężenie paneli o 3 cm w stosunku do paneli standardowych. Dzięki temu pomieszczenia, w których je ułożono, optycznie się powiększyły.

Panele podłogowe marki Classen

Firma Classen zastosowała frezowanie krawędzi paneli, aby zminimalizować różnicę w wyglądzie między deską podłogową drewnianą a panelem. Różnica między nimi jest także niwelowana przez zastosowanie naturalnych odcieni dębu i struktury drewna.

Do zalet kolekcji paneli podłogowych Adventure 4V należy zaliczyć łatwość, szybkość ich montażu, a także demontażu, możliwość bezklejowego ułożenia na podłodze, dzięki powstałemu w wyniku frezowania estetycznemu rowkowi, tzw. V-fugi. Wszystkie powyższe cechy zapewniają niezawodną stabilność podłogi.

Panele podłogowe marki Classen

Oferowane do tej pory wzory kolekcji Adventure 4V: Jesion Bradford, Teak Calamba, Dąb Filadelfia oraz inne dębowe – Hamilton, Sutton, Doncaster, Marcone i Lindau, jak i nowe pięć dekorów są przystosowane do kładzenia na ogrzewaniu podłogowym, np. w sypialni, a to wydatnie zwiększa zakres ich użyteczności.

źródło: Classen

Zobacz również:
Panele Classen