Spoina, popularnie zwana fugą, wypełnia szczeliny między płytkami, cegłami, kamieniami. Ozdabia je i licuje, a czasem maskuje nierówności krawędzi. Czy parę lat temu ktoś umieściłby lampki w fudze? Raczej nie.

Oświetlenie fug

Oświetlenie fug

Dzisiaj, rynkowym hitem jest oświetlenie diodowe Crosslight LED firmy Paulmann, do montażu we wszelkiego rodzaju fugach zarówno na ścianie jak i na podłodze – efekt malutkich punkcików świetlnych.

Oświetlenie fug

Oświetlenie fug

Specjalna konstrukcja Crosslight LED sprawia, że maleńka oprawa oświetleniowa wpasowuje się w szczeliny między płytkami, cegłami itd., zaś kabel zasilający znika pod fugą.

Oświetlenie fug

Diody LED są niezwykle wydajne, co sprawia, ich że konserwacja lub wymiana staje się zbędna (żywotność diody Crosslight LED to 50.000 h czyli ponad 17 lat, przy założeniu, że świecą aż 8 godzin dziennie!).

Oświetlenie fug

Podstawowy zestaw Crosslight LED zawiera 4 punkty świetlne, odpowiedni zasilacz oraz kable. Można go rozbudować o kolejne diody z zestawu uzupełniającego (maksymalnie jednak do 12 diod na 1 zasilacz). Zestaw uzupełniający Crosslight LED to 4 diody LED i kable.

Oświetlenie fug

Opisany produkt dodatkowo posiada klasę ochrony IP67 i dzięki temu można go bezpiecznie stosować w miejscach narażonych na wilgoć, takich jak łazienki, sauny, na zewnątrz budynków.

Oświetlenie fug

Montaż zestawów Crosslight LED jest bardzo prosty, co widać na załączonych zdjęciach.

Oświetlenie fug

źródło : ilampa.pl

zobacz również:
Oświetlenie światłowodowe
Światłowody : oświetlenie