Z czasów PRL-u w głowach polaków wciąż pozostaje wiele wspomnień, a część z nich dotyczy ówczesnego stylu. Dla designu paradoksalnie był to okres kreatywny. Nie powalał nas raczej szyk mebli, ale niektóre rozwiązania funkcjonalne, wymuszone brakiem miejsca w blokowych „M” lub niedoborem materiałów dziś mogą robić wrażenie. Dziś niektóre z nich pojawiają się znów w salonach meblowych.

Meble z PRL-u

Pierwszym skojarzeniem z PRL-u jeśli chodzi o meble są oczywiście meblościanki. Dziś coraz częściej są elementem składowym kolekcji nowoczesnych mebli. Nawiązanie do stylu jest niewielkie, ale kompaktowe rozwiązanie przeżywa swoje odrodzenie i doczekało się w końcu lepszych czasów. Wreszcie meblościanki wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, a ich wygląd przestał straszyć.

Meble z PRL-u

Kolejne meble, które przeżywają odrodzenie to fotele i krzesła tapicerowane.

Meble z PRL-u

Na koniec wykończenie wnętrz, czyli dodatki. Magnetofon na komodzie, oldschoolowy telewizor i oczywiście plakat. Zwłaszcza ten ostatni stał się wyjątkowo popularny. Bardzo często możemy spotkać postery z hasłami wychwalającymi lud pracujący.

Meble z PRL-u

źródło: dom.eu

zobacz również:
Aparaty telefoniczne w stylu retro