Meble do sypialni

Meble do sypialni to nie tylko same łóżka do sypialni i szafka nocna, ale także szafa do sypialni, komoda, nakastlik, biurko, krzesło lub taboret, ozdobne stojące lustro czyniące z kącika namiastkę garderoby.

Wybierając meble do sypialni powinniśmy mieć na uwadze nie tylko jej wystrój ale także, a może przede wszystkim to, jaką funkcję mają spełniać wybrane przez nas meble.

W Polsce bardzo wielu producentów oferuje meble do sypialni, w tym artykule przestawimy kilka najciekawszych naszym zdaniem propozycji.

Meble do sypialni : Vox

Spójrzcie na ten komplet mebli do sypialni –  zawiera on w sobie chyba wszystkie niezbędne meble. Znajdziemy tu duża i pakowną szafę, komodę – najczęściej wykorzystywaną do trzymania bielizny, stolik nocny z praktyczną szafką oraz oczywiście łóżko, z przydatnym długim stolikiem, który świetnie sprawdza się do odstawienia używanych wieczorem przedmiotów takich jak książka czy tablet.

Meble do sypialni vox
źródło : Meble Vox

Meble do sypialni : Wajnert

Wajnert to jeden z większych producentów mebli w Polsce. Jeśli spodobają Ci się meble do sypialni Wajnert prezentowane poniżej, możesz odwiedzić jeden z salonów oferujących meble Wajnert.

Meble do sypialni od firmy Wajnert

Piękny stonowany szary brąz, systemowa szafa z drzwiami przesuwnymi oraz łóżko z wygodnym materacem, to podstawowe wyposażenie każdej sypialni. Jeśli wybierasz meble odpowiedz sobie teraz na bardzo ważne pytanie. W jakim stylu mebli szukam? Czy mają to być nowoczesne meble do sypialni, czy może bardziej pociągają mnie meble stylizowane?

Meble do sypialni : sypialniane

Te meble mają zdecydowanie bardziej młodzieżowy wygląd, wisząca półka nad łóżkiem jest na pewno praktyczna, ale ja osobiście tego rozwiązania nie polecam, rozbity nos z powodu spadającej książki oduczył mnie wieszania czegokolwiek nad głową w trakcie snu.
Mebelki do sypialni
Jakże praktyczne rozwiązanie zwłaszcza gdy mamy mało miejsca w sypialni, ostatnio pozbyłem się łóżka (stelaża) które uniemożliwiało mi przechowywanie pościeli i innych rzeczy właśnie na rzecz bardzo podobnego rozwiązania.
Ciekawe i tanie meble do sypialni
I znowu obrazki nad głowami, cóż – ładnie to wygląda na aranżacji, ale moje zdanie już znasz. Duża komoda w tym systemie może być wykorzystana zarówno w sypialni jak i w salonie. Duża szafa z lustrem daje wiele możliwości i jednocześnie pozwala trzymać porządek, jasny dywan nie wygląda na zimny, gdyż jest położony na drewnianych ciemnych panelach a kolory ścian są zdecydowanie ciepłe. Idealna sypialnia dla pary, która kocha romantyzm na co dzień.
jak wybrać meble do sypialni
O wiele zimniejsza sypialnia ze względu na białe meble, dodają one powagi, są dystyngowane. Takie meble do sypialni, ale nie tylko do niej, są wybierane najczęściej przez osoby uporządkowane (lub pragnące uporządkowania) matematyków, fizyków, chemików oraz przez biznesmenów, którzy chcą podkreślić swój sukces. Czerwone poduszki jako ozdoba na łóżku w tej sypialni łamią nieco ten chłód, ale jak dla mnie i tak jest to wszystko zbyt zimne.
drewniane meble do sypialni
Ciemniejsze brązy oraz czarne fronty wraz z czarnym dywanem na zimnej kamiennej podłodze sprawiają, że ta sypialnia, wydaje się nieco ponura. Pojedyncze białe kontrasty wydają się być znikome, aby złamać tą ponurość. Panie architekcie, przydało by się tutaj nieco koloru.
Sypialnia - meble i wyposażenie
Pomarańczowy ciepły kolor, mniam, uwielbiam. W takim sypialni jest na pewno przytulnie, w zimowe wieczory dobrym uzupełnieniem będzie jeszcze herbata z miodem i imbirem, ciepłe kapcie oraz termofor pod pierzyną.

Meble do sypialni : Black Red White

Sypialnie Black Red White są stosunkowo łatwo dostępne dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji.

jak wybrać nowoczesne meble do sypialni

Na zdjęciu powyżej widzimy bardzo ciekawą aranżację, która nadaje się chyba raczej do sypialnie kobiety (lub dziewczyny), wszechobecny róż wydaje się trudny do strawienia dla mężczyzny, przynajmniej na co dzień (a raczej co noc).

Meble sypialniane, łóżka od BRW

Zupełnie inny styl mebli sypialnianych. Jasno, przytulnie, spokojnie. Taka sypialnia pozwala ukoić zszarpane dniem nerwy, przy cichej muzyce i ciepłym napoju regenerującym każdy w takiej sypialni będzie czuł się komfortowo. Popełniono jednak jeden błąd – telewizor w sypialni. Jeśli chcesz dobrze wypoczywać, telewizor zostaw w salonie.

Wystrój mebli do sypialni

I znowu miło, przytulnie i kolorowe,  te same meble sypialniane BRW, ale w innej aranżacji. Jak widać meble są dobrą bazą do dalszego poszukiwania inspiracji na wystrój sypialni.

Ciemne meble w sypialni

Ładne ciemne meble do sypialni, jasna wykładzina na podłodze nadaje całości nieco ciepłoty. Meble raczej tradycyjne i piękne dzięki prostocie formy.

źródło : Black Red White

Meble sypialniane : rodzaje łóżek

Łóżek mamy na prawdę wiele rodzajów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze, które powinieneś brać pod uwagę urządzając swoją sypialnię.

Łóżko z baldachimem

W Polsce stosowane raczej rzadko, mają jednak wiele zalet, poprawiają wrażenie intymności, dodatkowo zaciemniają miejsce snu, a w końcu chronią przez insektami w lecie.

Łóżko z baldachimem w sypialni

źródło : Dekoria.pl

Sofy i kanapy rozkładane

Te łóżka a raczej sofy i kanapy z funkcją spania, to czasem konieczność w naszej sypialni, zwłaszcza w przypadku gdy pomieszczenie w którym śpimy w ciągu dnia musi pełnić inne funkcje.

Sofy rozkładane jako łóżko w sypialni

źródło : Gawin

Masywne łóżka kolonialne

Jeśli masz odpowiednio dużo miejsca w sypialni, a jednocześnie lubisz masywne drewniane meble i masz w miarę głęboką kieszeń, możesz poszukać dla siebie łóżka kolonialnego.

meble kolonialne do sypialni

Mnie osobiście takie łóżko na prawdę się podoba. Ciemny kolor mebli musi jednak wg mnie być złamany jaśniejszymi dodatkami. Tak jak na tej aranżacji sypialni.

meble kolonialne jako wyposażenie do sypialni

źródło : Vinotti Furniture

Włoskie meble w sypialni

Ich cechą rozpoznawczą są ładne zdobienia. Zobacz tą kolekcję włoskich mebli do sypialni

Meble do sypialni włoskie

Włochy – zdobienia, amator na takie meble przeważnie dysponuje dworkiem lub stylizowaną willą. Nie wyobrażam sobie takich mebli w bloku.

Meble do sypialni w stylu włoskim

Meble wyglądają na zabytkowe i często tak właśnie jest. Tutaj piękny biały kredens, szafka nocna oraz łóżko z ażurowymi zdobieniami. Do tego stylizowane krzesło.

włoskie Meble do sypialnłi

źródło : makao-salon.pl

 

pomysły na meble do sypialni

Teraz jeszcze kilka filmów w pomysłami na meble do sypialni. Przyjemnego oglądania.

 

Poniżej pomysły na meble sypialniane – po Japońsku.

 

A na zakończenie łóżko składane – dla osób chorych.