Tradycyjne czy nowoczesne? Jedno czy wielofunkcyjne? Przed takim wyborem stajemy kiedy decydujemy się na kupno mebli do sypialni.

Meble do sypialni

Coraz częściej mamy do czynienia z wnętrzami o charakterze otwartym, w których granice pomiędzy strefą wypoczynku, zabawy czy pracy, a nawet tak intymną przestrzenią jak sypialnia, zacierają się. Meble, wybierane do sypialni nierzadko muszą być po prostu multi-zadaniowe, tworząc wygodne miejsce do spania, zaciszny azyl do odpoczynku w ciągu dnia, spokojny kącik do pracy oraz funkcjonalną garderobę.

Meble do sypialni

Kiedy sypialnia jest wyraźnie oddzielona od reszty pomieszczeń i z założenia stanowi strefę, w której przede wszystkim śpimy i odpoczywamy, wybierzmy klasyczne rozwiązanie jakim jest  łóżko. W dostępnych na rynku kolekcjach, m.in. firmy Meble WAJNERT, znajdziemy łóżka z różnej wysokości zagłówkami, wykonanymi z płyty laminowanej jak w kolekcji mebli  ABELLA, czy GOLDEN lub obite dekoracyjną tkaniną (SUNSET). Łóżka różnią się wielkością, więc z dużą swobodą można zaplanować komfortową przestrzeń nawet w niewielkim pomieszczeniu. Dodatkowo, wybrane modele łóżek (np. BIANCA) wyposażone są w pojemnik na pościel. Dostęp do nich ułatwiają nowoczesne, podnośniki gazowe, dzięki którym metalowy stelaż z materacem unosi się z lekkością.

Meble do sypialni

Jeśli w naszym domu czy mieszkaniu sypialnia to raczej pokój dzienno – nocny, zintegrowana przestrzeń całodziennej aktywności i wieczornego odpoczynku powinniśmy zdecydować się na sofę lub narożnik z funkcją spania. Nie znaczy to wcale, że w tej sytuacji musimy zrezygnować z komfortu jaki gwarantuje tradycyjne łóżko. Właściwie zaprojektowane materace, funkcjonalne systemy rozkładania i poręczne pojemniki na pościel to elementy, które gwarantują wygodę i podnoszą walory użytkowe mebli tapicerowanych.
W kompletach narożnikowych stosowany jest zwykle system segmentowego wysuwania materaca, w którym najpierw wysuwa się wózek a następnie przy pomocy podnośnika zwanego „delfinowym”, unosi się leżysko (MAXIMUS) lub system przewracanego oparcia, w którym po wysunięciu przedniej części mebla (siedziska) przewraca się w jego miejsce oparcie (ONTARIO), tworząc dużą powierzchnię spania.

Meble do sypialni

Meble do sypialni
Meble do sypialni

Meble do sypialni
Uzupełnieniem wyposażenia sypialni mogą być inne meble z tej samej kolekcji, dedykowane do tych właśnie pomieszczeń jak np. szafy, lustra, komody, stoliki nocne czy toaletki. Osoby, które marzą o nowocześnie urządzonym mieszkaniu, zainteresują się zapewne szafami z drzwiami przesuwnymi, szczególnie dobrze sprawdzającymi się w tych wnętrzach, w których liczy się każdy centymetr przestrzeni. Dzięki przesuwnemu systemowi otwierania, szafy te zajmują niewiele miejsca i zmieścimy je nawet w przytulnych sypialniach, które często chcemy traktować również jako garderoby. Takie typy szaf znajdziemy w systemach Mebli WAJNERT: GOLDEN, BIANCA, MILAN, ABELLA. Każdy z nich pasuje do innego stylu wykończeniowego, ale wszystkie łączy funkcjonalne rozwiązanie wnętrza. Drążkom ubraniowym towarzyszą w nich półki na składaną odzież i drobne przedmioty oraz pojemne szuflady. Szafy otwierane tradycyjnie posiadają liczną grupę zwolenników. Nawet te wykonane z nowoczesnych materiałów i o prostych bryłach, mają pewien retro urok. Bardzo dobrze pasują do wnętrz nowoczesnych, które chcemy jednak lekko przełamać i dodać im odrobiny klasycznej elegancji. Takich właśnie szaf nie brakuje w ofercie Mebli WAJNERT, a na szczególną uwagę zasługują te, które znajdziemy wśród elementów systemów: DOBLE, SELENE, SUNSET, DAKOTA. Są to meble wykonane z zastosowaniem najnowszych technologii, m.in. zawiasów z samodociągiem, dzięki czemu ich skrzydła cicho się domykają. Wyposażone są w eleganckie uchwyty, dopasowane do tonacji frontów lub bezuchwytowy system otwierania drzwi push on. A dzięki osadzeniu szaf na nóżkach, łatwo można utrzymać pod nimi czystość.
To, że tradycyjnie zamykane szafy pasują idealnie do klasycznych, stonowanych wnętrz, jest znaną prawdą. Taki właśnie, elegancki i stylowy efekt można uzyskać dzięki meblom z kolekcji SELENE, które ucieszą wszystkie osoby, uważające, że wnętrze powinno uspokajać i koić. Do nowoczesnych wnętrz doskonale pasują meble nietuzinkowe, które bazują na odważnych połączeniach. Kombinacja koloru venge, który w kolekcji SUNSET sparowano ze śliwą, a w DAKOCIE z kremowym, daje wyjątkowo oryginalny i odważny efekt.  Intrygująco wyglądają nowoczesne fronty w kolekcji DOBLE, w której chłód jednolitych – białych lub czarnych, lakierowanych frontów kontrastuje mocno z korpusem w kolorze orzech persja. Za wyrazistymi drzwiami szafy kryje się bardzo praktyczne wnętrze, w którym znajdują się aż trzy drążki do wieszania ubrań, a także liczne szuflady i półki. Dzięki połączeniu błyszczących frontów z ciepłem koloru drewna, meble te pasują zarówno do prostych, nowoczesnych wnętrz, jak i do tych awangardowych, opierających się na łączeniu ze sobą przeciwieństw.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na typowe łóżko, funkcjonalną szafę, czy nowoczesne półki, jeśli odpowiednio dopasujemy model do naszych wymagań, wybierając optymalny rozmiar mebla, sprawdzając komfort materaca i mechanizmu rozkładania oraz pojemność schowków, mamy wielkie szanse na spokojny sen w wymarzonej sypialni.

źródło : Meble WAJNERT