Jak to dobrze, że do swojego nowego mieszkania wybrałem okna, które tłumią zaokienne dźwięki, chronią mnie przed uciążliwym hukiem pobliskiej drogi szybkiego ruchu. W pracy mam wystarczająco dużą dawkę męczących dźwięków: przeraźliwych krzyków i wrzasków, dręczącego warkotu motorów i samochodów. Izolacja akustyczna pozwala mi na prawdziwy odpoczynek i spokojny sen. Mmmm…cóż za rozkoszna cisza…

Kolorowe okna
Creative Commons zdjęcie pochodzi z serwisu Flickr.com i jest udostępniane na licencji Creative Commons (użytkownik : neopixx)

Jeśli świat wydaje ci się szary i nieciekawy, często czujesz się przygnębiony, pomyśl o wymianie okien i zmień barwę życia. Dawniej okna były tylko białe, dziś dostępne są różnokolorowe: np. na zewnątrz okno może mieć barwę zieloną, a wewnątrz pomarańczową. Ta właśnie barwa pobudzi Twoją wyobraźnię i wzmoże kreatywność. A jeżeli żyjesz w ciągłym stresie, wszystko cię denerwuje, a szklanki same lecą z rąk – wybierz barwę niebieską, na pewno ukoi Twoje skołatane nerwy. Wyobraź sobie, jak będą czuli się Twoi goście, gdy zobaczą purpurowe okna… Ale uwaga – decyzja musi być naprawdę głęboko przemyślana!