Kuchnia. Serce naszego domu. Miejsce, które naładowane jest pozytywną energią. Kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, pięknym zapachem i przyjazną atmosferą, która sprzyja długim rozmowom w gronie rodziny lub najbliższych przyjaciół. To przede wszystkim miejsce przyrządzania posiłków, miejsce w którym zawsze dużo się dzieje. W ciągu całego dnia przynajmniej kilka razy jesteśmy w kuchni. Poranna kawa, gotowanie, podgrzewanie, pieczenie, krojenie, siekanie… wszystkie te czynności pozostawiają po sobie ślad. W trakcie prac kuchennych nie unikniemy okruszków na blacie, rozsypanych przypraw wokół talerzy, plam z sosów czy tłustych śladów na kuchence.

A jak posprzątać kuchnię sprawnie, łatwo i przyjemniej?

Najlepiej sprzątać wszystko na bieżąco, ale to trudna umiejętność. Aby szybko doprowadzić kuchnię do porządku, a wszystkie czynności z tym związane nie zajmowały nam zbyt dużo czasu, powinnyśmy odpowiednio zaplanować sobie prace. Wtedy uda nam się doprowadzić w maksymalnie krótkim czasie kuchnię do porządku,a wolny czas będziemy mogli wykorzystać na przyjemności np. jedzenie.

Prace powinniśmy zacząć od pozmywania naczyń. Jeśli jesteśmy szczęściarzami i mamy w domu zmywarkę,powkładajmy do niej wszystkie brudne naczynia. Należy pamiętać, aby najbrudniejsze naczynia poustawiać na dolnej półce, ponieważ właśnie tam siła mycia jest największa i będziemy mieć pewność, że będą dokładnie umyte. Jeśli zmywamy naczynia w zlewie, zacznijmy od tych największych, aby mieć miejsce do zmywania kolejnych. Po uporaniu się z brudnymi naczyniami, z blatów trzeba pościerać wszystkie okruszki i drobinki jedzenia, które pozostały po przygotowywaniu posiłku. Na samym końcu na mokro należy usunąć wszelkie plamy i zabrudzenia.


Aby szybko i wygodnie wyczyścić na mokro wszystkie zabrudzenia a efekty były widoczne od razu, warto użyć nasączanych ściereczek (np. Jan Niezbędny) przeznaczonych właśnie do tego celu. Ściereczki te zawierają specjalną formułę, która idealnie usuwa brud i doskonale rozpuszcza zaschnięty tłuszcz. Dzięki temu, nawet czyszczenie kuchenki po smażeniu potraw będzie łatwe i nie zajmie nam dużo czasu. Dodatkowo ściereczki nasączane bardzo dobrze usuwają brud z płyt ceramicznych, blatów, okapów i zlewów. To ważne, ponieważ do umycia kuchni wystarczy nam teraz jeden produkt. Nie musimy używać kilku środków do czyszczenia różnych powierzchni tylko wszystko możemy wyczyścić jednym. Zamiast zawracać sobie głowę praniem i przechowywaniem szmatek do sprzątania, nasączaną chusteczkę po prostu wyrzucamy po skończonej pracy. Ponadto ściereczki nasączane Jana Niezbędnego pozostawiają świeży i przyjemny zapach na czyszczonej powierzchni, dzięki czemu nasza kuchnia będzie nie tylko świeciła czystością, ale także będzie pachniała świeżością. Kolejnym atutem ściereczek są ich duże, nietypowe rozmiary. Każda ściereczka ma wymiar 20 cm x 25 cm, dzięki czemu możemy jednym ruchem umyć dużą powierzchnię. Zaopatrzone w taki oręż możemy bez trudu doprowadzić w kilka chwil naszą kuchnię do idealnego stanu, a wolny czas poświęcić na przyjemności.