Prosto z kranu, ale przez filtr

Kamienia ani śladu
Przyczyną usterek urządzeń domowych, mających styczność z wodą, np. czajników, ekspresów do kawy, żelazka, zmywarki lub pralki często bywa  woda, zawierająca dużo magnezu i wapnia, czyli twarda.
Odkamienianie urządzeń powinno być przeprowadzane systematycznie z tego prostego powodu, że gruba warstwa kamienia utrudnia szybką pracę urządzenia, pochłania więc gasi pieniądze. Płyny, proszki, tabletki stosowane do rozpuszczania kamienia można czasem zastąpić octem lub kwaskiem cytrynowym. Aby nie doprowadzać do nadmiernego zakamienienia, należy najlepiej używać filtrów zmiękczających wodę.

Wypij na zdrowie
Dbamy o urządzenia kuchenne, chrońmy też bezpośrednio nasz organizm, przecież potrzebujemy ok.1,5 l wody codziennie. Kiedy pijemy wodę niepoddaną żadnej filtracji, prosto z kranu, czujemy przeważnie zapach chloru, ale nie widzimy tych szkodliwych składników, które wraz z wodą dostają się naszego organizmu. Woda, w której zawarte są związki żelaza, manganu, azotu, częściowo siarkowodoru, zatruwa systematycznie nasz organizm.

Rewelacyjnym produktem, od niedawna dostępnym w sklepie waterbobble.pl jest – wykorzystująca zjawisko odwróconej osmozy – butelka z filtrem bobble.

waterbobble

Filtr bobble usuwa azotany i azotyny, metale ciężkie, a także pierwiastki promieniotwórcze, bakterie, smak i zapach chloru. Zaletą filtra bobble jest to, że zachowuje w wodzie dobre dla zdrowia pierwiastki.

Korzyści dodatkowe z używania butelek z filtrem bobble trudno przecenić:

  • czystą wodę masz z butelki od razu po wlaniu
  • butelka bobble wykonana jest z plastiku, w którym nie ma PCV i ftalanów
  • nie dźwigasz ze sklepu ciężkich butelek z wodą
  • oszczędzasz czas i pieniądze

Dla tych, którzy cenią dobry design – dobra wiadomóść: butelki z filtrem bobble mają świetne wzornictwo. Rękę do projektu butelki przyłożył sam wielki Karim Rashid.

Jakie filtry, taka woda
Woda o przyjemnym smaku i zapachu, czysta dobrze gasi pragnienie i oczyszcza organizm. Filtr dzbankowy dafi Astra Unimax zredukuje metale ciężkie, zatrzyma chlor, piasek, osady, rdzę i inne szkodliwe dla zdrowia substancje, zapobiegnie tworzeniu się kamienia w czajniku lub żelazku.

DAFI

Wkład  filtrujący w dzbanku zawiera węgiel impregnowany srebrem, które ma właściwości bakteriobójcze. Potrawy przygotowane na bazie filtrowanej wody są smaczniejsze i zdrowsze. W sklepie Dafi dostępne są filtry, które mają wskaźnik wymiany wkładu. Po przefiltrowaniu 150 l, czyli przeciętnie raz w miesiącu, należy wkład filtrujący wymienić.
filtr dafi
Warto wiedzieć, że żadne urządzenie filtrujące nie spełni swojej funkcji, jeżeli nie będzie systematycznej wymiany w nim wkładów.