Czy zdarza się, że przyjemny zimowy wieczór z kubkiem gorącej herbaty i dobrą książką lub filmem zakłóca Ci nieznośna myśl: „Ciekawe, jak wysoki rachunek za ogrzewanie przyjdzie tym razem…”? A czy wiesz, że dobierając odpowiednie elementy aranżacji okna możesz oszczędzać energię, obniżając koszty ogrzewania? W jaki sposób? Montując na swoim oknie roletę Thermo firmy Gardinia, której skuteczność docenili konsumenci przyznając jej certyfikat „Najlepsze w Polsce – The best in Poland”.

Roleta Thermo firmy Gardinia otrzymała certyfikat Najlepsze w Polsce - Best in Poland.

Roleta Thermo firmy Gardinia otrzymała certyfikat Najlepsze w Polsce – Best in Poland.

Skuteczność potwierdzona naukowo
Badania przeprowadzone przez niemiecki Instytut Fizyki Budowlanej Fraunhof wykazały, że odpowiednie ustawienie wewnętrznych zabezpieczeń przeciwsłonecznych, takich jak rolety, plisy czy żaluzje, pozwala na takie regulowanie ciepłem w pomieszczeniu, które przynosi wymierne korzyści w postaci oszczędności energii. A warto wiedzieć, iż 10-30% ciepła z naszych domów ucieka właśnie przez okna i drzwi.

10-30% ciepła ucieka z domów przez okna i drzwi - roleta Thermo pomaga utrzymać ciepło w pomieszczeniu.

10-30% ciepła ucieka z domów przez okna i drzwi – roleta Thermo pomaga utrzymać ciepło w pomieszczeniu.

Jak rolety thermo pozwalają oszczędzać energię zimą?
W ciągu dnia odsłaniamy okno, by światło i promienie słońca wpadały do mieszkania i nagrzewały je. Gdy opuszczamy wieczorem roletę Thermo, ciepło nie wydostaje się na zewnątrz – między nią a oknem powstaje pewnego rodzaju poduszka powietrzna, która ogranicza jego uciekanie. Swoje szczególne właściwości roleta Thermo zawdzięcza warstwie aluminium napylonej na zewnętrzną stronę tkaniny. Ta specjalna, unikatowa powłoka powoduje, że nawet do 80% energii jest odbijane przez roletę i zatrzymywane w pomieszczeniu.

Między roletą Thermo a oknem powstaje pewnego rodzaju poduszka powietrzna, dzięki której powietrze w pomieszczeniu ochładza się dużo wolniej.

Między roletą Thermo a oknem powstaje pewnego rodzaju poduszka powietrzna, dzięki której powietrze w pomieszczeniu ochładza się dużo wolniej.

Zima się kończy – i co dalej?
A czy rolety Thermo przydadzą się latem, kiedy nie chcemy zatrzymywać ciepła w pomieszczeniu, ale wręcz przeciwnie – utrzymać w nim przyjemny chłód? Oczywiście, że tak. Zamknięte okno zasłonięte roletą Thermo to najlepszy sposób, by latem wnętrze nie nagrzewało się. Odsłaniając i otwierając je na noc pozwolimy natomiast, aby powietrze wychłodziło pokój.

Specjalne właściwości tkaniny rolet Thermo zawdzięczają napylonej na ich zewnętrzną stronę warstwie aluminium. Powłoka ta powoduje, że nawet do 80% energii jest odbijane przez tkaninę.

Specjalne właściwości tkaniny rolet Thermo zawdzięczają napylonej na ich zewnętrzną stronę warstwie aluminium. Powłoka ta powoduje, że nawet do 80% energii jest odbijane przez tkaninę.

Roleta Thermo firmy Gardinia najlepsza w Polsce
O produkcie świadczą przede wszystkim opinie osób z niego korzystających. Dlatego Gardinia dumna jest z certyfikatu „Najlepsze w Polsce – The Best in Poland”, który uzyskała jej roleta Thermo. Przyznawany jest on bowiem przez najsurowsze jury: samych konsumentów. To oni zgłaszają propozycje produktów, które, ich zdaniem, zasługują na miano najlepszych w Polsce. Dziękujemy Wam za to wyjątkowe wyróżnienie!

Sposób na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie - w dzień podniesione rolety pozwalają promieniom słonecznym ogrzać pomieszczenie, a w nocy zasłonięte rolety zatrzymują ciepło w pomieszczeniu.

Sposób na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie – w dzień podniesione rolety pozwalają promieniom słonecznym ogrzać pomieszczenie, a w nocy zasłonięte rolety zatrzymują ciepło w pomieszczeniu.