Aranżacja łazienki w lofcie daje duże pole do popisu projektantowi wnętrz. Wbrew pozorom przestronne, surowe, pofabryczne wnętrze jest niełatwe do urządzenia. Łazienka powinna być przytulna, powinna mieć cechy azylu, gdzie w spokoju dokona się codziennych ablucji. Jak wnętrze pomieszczenia przystosować do tego zadania?

Należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych spraw: kolor ścian i elementów wyposażenia, kształt mebli oraz rodzaj zastosowanego materiału. Dużym ułatwieniem będzie niewątpliwie zastosowanie produktów firmy KOŁO, która swoimi wyrobami wychodzi naprzeciw stawianym wymaganiom.

Aranżacja łazienki w lofcie

Produkty marki KOŁO pomogą zaaranżować wnętrze łazienki tak, aby pełniąc funkcję użytkową, zachowała swój industrialny charakter. Najlepiej będzie wybrać proste formy i kształty urządzeń, które bezpośrednio nawiążą do industrialnego charakteru pozostałych pomieszczeń wnętrza mieszkalnego. Stonowane, chłodne kolory poszczególnych elementów wyposażenia, a więc: biele, beże, szarości i brązy mogą stanowić znakomite tło dla mocniejszych w barwie elementów wystroju łazienki.

Aranżacja łazienki w lofcie

Przykładem efektownej aranżacji łazienki może być zastosowanie na ścianie ciemnych, wielkoformatowych płytek lub wodoodpornej tapety, na tle których – na zasadzie kontrastu – pięknie zaprezentują się białe meble. Eleganckie dodatki mogą stanowić wyroby z elelmentami szkła, stali lub cegły klinkierowej.

Meble KOŁO z serii Preciosa 2 lub Domino XL znakomicie wkomponują się w przestronne wnętrze loftowej łazienki. Gładka powierzchnia ich blatów i frontów pogłębi wrażenie czystości i ekskluzywności pomieszczenia.

Aranżacja łazienki w lofcie

Z kolei meble serii KOŁO Twins w kolorze wenge lub dębu arava, w połączeniu z jasnym kolorem ścian, stworzą klimat ciepła i przytulności wnętrza. Cały czas pamiętać jednak trzeba o głównym przeznaczeniu łazienki, jej użytkowej funkcji, dlatego dobór efektownej ceramiki łazienkowej ma niebagatelne znaczenie.

Prosta forma umywalki KOŁO Twins czy geometryczna bryła bidetu i sedesu serii KOŁO Preciosa 2 wyróżnią efektownie aranżację industrialnej łazienki na tle innych projektów, ponieważ idzie o to, aby podkreślać formą związki z przeszłością miejsca – z fabryką.

Aranżacja łazienki w lofcie

Na koniec wspomnieć należy o drobiazgach, które muszą pozostać spójne stylowo z głównymi elementami wyposażenia łazienki. Charakterystyczne akcesoria łazienkowe takie jak: półki, wieszaki, pojemniki, relingi i iróżne uchwyty mogą być chromowane lub wykonane ze stali.

Nie można zapomnieć o kwiatach w łazience industrialnej, która z racji przestronności ma najczęściej okno. Udekorują je nie tylko firanki, rolety, zasłony, ale także zielone rośliny.
Efekt murowany!

źródło: Koło

zobacz również:
Aranżacje loftów