Okna PCV to wciąż najpopularniejszy wariant okienny do domu. Duży wpływ na ten fakt mają przyjazne ceny produktów z tego tworzywa. Ale nie tylko, gdyż można wymienić wiele innych ich walorów. Montażem i dystrybucją okien PCV od lat zajmuje się firma Anex Okna, których wyroby są produkowane według najwyższych standardów przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, co w efekcie składa się na ich wyjątkową solidność i trwałość.

oknaPCV

Niewątpliwym atutem okien plastikowych jest to, że można je eksploatować nawet przez kilkadziesiąt lat bez konieczności szczególnej konserwacji. Dla osób ceniących praktyczne podejście do życia na pewno jest to bardzo istotna kwestia. Poza tym okna z tego tworzywo są też zdecydowanie bardziej poręczne i lekkie – nie wymagają użycia nadmiernej siły przy otwieraniu czy zamykaniu. Nie trzeba też wcale ograniczać się do jednego okiennego modelu, gdyż współczesny rynek dostarcza klientom wiele propozycji w tym zakresie, zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak również kolorystycznym.

Okna PCV

Utarło się, że jeśli decydujemy się na okna PCV, to w grę wchodzi tylko biały wariant. Tymczasem mogą być one okleinowane lub pokryte farbą imitującą drewno. Oczywiście nie zastąpi nam to drewna, ale okna w ten sposób będą atrakcyjniej się prezentować, nie tracąc nic ze swojego praktycznego charakteru. Okna PCV z powodzeniem ochronią także wnętrze domu czy mieszkania przed działaniem różnych czynników atmosferycznych. W tym celu wykorzystuje się specjalne profile okienne, a szyby wyposaża sie na przykład w system swispacer. Okna plastikowe są też tak zaprojektowane, że minimalizują ryzyko włamania.
PCV okna